Hakkımızda

MÜSAN, 1976 yılında kurulmuştur. Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde 4550m²'si kapalı, 9227m² alanda özel makine, sınai tesis ve teçhizatların,tasarım, dizayn ve detay imalat projelerinin hazırlanmasıi imali, montajı ve işletmeye alınması konularında ülkemiz ekonomisine yüksek katma değer yaratarak katkıda bulunmak amacı ile tamamen Türk mühendis ve işçisinin alınteri emeği ile mühendislik, müşavirlik ve imalat hizmetleri vermektedir.

 

MÜSAN MAKİNE: MÜSAN, kendi geliştirdiği özel makinalarının imalatının yanında yanında Savunma Sanayimiz ve Türk Ordusunun ihtiyaçları doğrultusunda SSM ve FNSS'e Askeri standartlara uygun özel makina ve teçhizat, Motor Soğutma Fanı ve Dişli Kutusu (Cooling Fan & Gear Box Assy.), Sis Havan Topu (Grenade Launcher Assy.), Akü Kutusu (Battery Box Assy.) gibi ünitelerle 200'den fazla çeşit, mekanik, alüminyum ve çelik, kaynaklı, Zırhlı Araç ve Tank parçaları imal etmektedir.

 

MÜSAN MÜHENDİSLİK: MÜSAN Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1976 yılında özel makine ve sınai tesislerin dizayn, detay imalat ve projelendirme işleri için Ankara’da kurulmuştur. MÜSAN Mühendislik firması; Ultrasonik temizleyiciler, elektronik ölçme ve test ekipmanları, elektromekanik bant kantarları, elektromekanik kontrol ölçme cihazları, programlanabilir elektronik kantarlar ve sabit kantarları ile tüm Türkiye’de 400’ün üzerinde referansı ile önemli bir yer tutmaktadır.

 

MÜSAN GIDA: MÜSAN Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş, 1996 yılında acı kırmızı biber üretiminde oluşan aflatoksine (Kanserojen maddeye) çözüm olarak TÜBİTAK, ODTÜ, KOSGEB, KSÜ ve Biberciler Derneği desteğinde, 8500m² alan üzerinde K.Maraş’ta kurulan, tam entegre hijyenik kurutma sağlayan mikrodalga destekli tesislerdir. Üretim prosesi ile “1997 TÜBİTAK Özel Başarı Ödülü” ve “1998 ASO Ürün Geliştirme Ödüllerine” layık bulunmuştur. Acı Kırmızı Biber üretimi yanında kendi geliştirdiği patentli “Cips Tarhana” ile her türlü yaş sebze ve meyveyi ürünün en olgun olduğu sezonda toplayıp son teknoloji fırınlarında kurutarak üretmektedir.